A A A
Sobota z Budżetem Obywatekskim

W dniu 13 września 2014 r. autorzy projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2015, pozytywnie zaopiniowanych przez Doraźną Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego, będą mieli niepowtarzalną okazję do ich zaprezentowania wszystkim łodzianom.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z dwóch możliwości zaprezentowania projektów, które zostaną pozytywnie ocenione przez Doraźną Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego.

13 września oddajemy do Państwa dyspozycji najatrakcyjniejszą przestrzeń w mieście – wyremontowaną ulicę Piotrkowską. W trakcie Soboty z Budżetem Obywatelskim,  każdy z wnioskodawców, w dowolnej, wybranej przez siebie formie, będzie mógł zaprezentować swój pomysł i zachęcać mieszkańców Łodzi do wzięcia udziału we wrześniowym głosowaniu.

Z naszej strony zapewniamy pozwolenia, służby porządkowe oraz wsparcie medialne. Ustawimy też dwa duże namioty, w których mieszkańcy będą mogli poznać zasady głosowania. Zagrają także lokalne zespoły muzyczne.

To jak będzie wyglądało Państwa stoisko zależy tylko od Państwa. Ponieważ jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce, liczymy na obecność także mediów ogólnopolskich.

Stawiamy na Państwa kreatywność i ciekawe sposoby prezentacji projektów, gdyż otwarta przestrzeń publiczna daje przecież ogromne możliwości. Na ul. Piotrkowskiej warto będzie pojawić się także po to, aby rozdać przygotowane przez siebie ulotki i inne materiały informacyjne. Czasami o końcowych wynikach może przecież zadecydować kilka głosów. Nasza wspólna impreza, nasz obywatelski Hyde Park, potrwa od godz. 14.00 do 20.00. To czas, gdy na ul. Piotrkowskiej regularnie pojawia się kilkanaście tysięcy osób. Także tych, którzy na co dzień nie szukają informacji o budżecie obywatelskim.

Natomiast w tygodniu poprzedzającym to wydarzenie (8-12 września) w godzinach popołudniowych Stowarzyszenie Topografie zorganizuje także mniejsze spotkania lokalne, podczas których zostaną przedstawione zasady głosowania; stworzona zostanie również przestrzeń do dyskusji oraz prezentacji projektów przez autorów.
O dokładnych terminach i miejscach spotkań wkrótce poinformujemy.

Ze względów organizacyjnych, prosimy o potwierdzenie udziału w Imprezie na ulicy Piotrkowskiej oraz o deklarację zainteresowania możliwością wzięcia udziału w spotkaniach dzielnicowych. Czekamy na informację od Państwa do 31 sierpnia br.

Zainteresowanych wnioskodawców projektów prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się pod tym linkiem: http://tnij.org/zgloszenie_bo

Szczegółowych informacji na trmat zgłoszeń udziela Biuro ds. Partycypacji Społecznej, Pani Marzanna Słomczyńska tel. (42) 638-53-89.