A A A
1% dla Łodzi

1 procent dla Łodzi w roku 2014

W ramach akcji „1% dla łódzkiego” zachęcamy mieszkańców i mieszkanki Łodzi do wspierania organizacji działających w naszym mieście. Oddaj swój 1% tym, którzy działają dla dobra Łodzi!

Z roku na rok rośnie ilość podatników decydujących się na przekazywanie środków na rzecz organizacji. Wiele ngo nie posiada budżetów na reklamowanie swojej działalności i w staraniach o środki z „jednego procenta” nie ma szans, zwłaszcza w konkurencji z podmiotami tworzonymi lub promowanymi np. przez ogólnopolskie media. Stąd zaangażowanie samorządu w akcję edukacyjno – promocyjną przypominającą o jednym procencie i zachęcającą do wspierania lokalnych organizacji.

Jeśli jesteś mieszkańcem/mieszkanką Łodzi:

  1. Poznaj wykaz organizacji pożytku publicznego (OPP) zarejestrowanych na terenie Łodzi i uprawnionych do pozyskiwania 1% podatku za rok 2015. Wykaz znajdziesz tutaj >>>
  2. Odwiedź stronę internetową wybranej organizacji i zapoznaj się z jej działalnością.
  3. Przekaż 1% wybranej organizacji z Miasta Łodzi (możesz to zrobić m.in. za pośrednictwem darmowego programu e-pity, gdzie dostępna jest lista wszystkich OPP, uprawnionych do otrzymania 1% podatku za 2015 rok działających na terenie Miasta Łódź.  >>>)

Jeśli jesteś przedstawicielem/przedstawicielką organizacji uprawnionej do pozyskiwania 1% za rok podatkowy 2015:

1. Umieść baner kampanii (z przekierowaniem na stronę kampanii) na swojej stronie internetowej, dodaj logo w materiałach promocyjnych.

2. Za pomocą profilu kampanii na facebooku dotrzyj do jak największej liczby odbiorców (za pomocą profilu organizacji lub profilu prywatnego) z kampanią 1% swojej organizacji. Nasz profil jest otwarty!

3. Pamiętaj o przedstawieniu rezultatów swojej kampanii ludziom, którzy Cię wsparli i lokalnej społeczności! Pokaż ile udało wam się pozyskać środków i na co zostały wykorzystane!

4. Nasza kampania trwa cały rok. Jesteś jej częścią - aktualizuj informacje o swojej organizacji w bazie ngo.pl, publikuj informacje o wykorzystaniu 1% na swoich stronach lub za pomocą strony naszej kampanii i profilu na facebooku.

Organizatorem akcji jest marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, partnerami wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz Izba Skarbowa w Łodzi.

W ramach „Akcji e-life” (www.e-life.org.pl), zachęcamy do zapoznania się z bezpłatną wersją aplikacji e-pity on-line. Program ten umożliwia rozliczenie PIT-a za 2015 rok i przekazanie 1% podatku organizacjom działającym wyłącznie na terenie gminy Łódź. Dzięki temu pieniądze z 1% podatku dochodowego mieszkańców gminy będą stanowiły silne wsparcie lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego.

Program e-pity Copyright 2014 e-file sp. z o.o.

Redakcja portalu www.aktywniobywatele.uml.lodz.pl nie ponosi odpowiedzialność za aktualność listy OPP