A A A
ABC portalu

Czym jest portal „Łódź Aktywnych Obywateli”?

Portal poświęcony jest współpracy Urzędu Miasta Łodzi z organizacjami pozarządowymi. Znajdziesz tu zarówno informacje dotyczące współpracy pozafinansowej samorządu i organizacji (np. informacje o konsultacjach z organizacjami pozarządowymi, zasadach funkcjonowania komórek doradczych złożonych z przedstawicieli ngo), jak i współpracy finansowej (np. ogłaszanych konkursach ofert na realizację zadań publicznych). Na portalu odszukasz również wszelkie akty prawne określające funkcjonowanie III Sektora w naszym Mieście, a także informacje odnośnie możliwości elektronicznego aplikowania o środki z budżetu Miasta.


Jak zbudowany jest portal?

Na portal składa się:

- portal publiczny dotyczący współpracy Miasta z ngo, na którym możesz znaleźć aktualne informacje i ciekawe artykuły, dostępny dla wszystkich użytkowników bez konieczności logowania. Poprzez wybór kategorii z menu głównego, umiejscowionego w lewej części strony, znajdziesz wszystkie informacje zamieszczane na dotychczasowej stronie (www.uml.lodz.pl/samorzad/organizacje_pozarzadowe) rozbudowane i wzbogacone o kolejne przydatne tematy.

- mapa aktywności - dzięki niej każda organizacja pozarządowa może promować swoją działalność, a użytkownicy w łatwy sposób, za pomocą wyszukiwarki i filtrów, mogą odnajdować zarówno siedziby, miejsca działalności, jak i imprezy organizowane przez organizacje pozarządowe. (zobacz)

- generator wniosków aplikacyjnych – umożliwia ubieganie się o dotacje w ramach otwartych konkursów ofert.


Do kogo skierowany jest portal „Łódź Aktywnych Obywateli”?

Portal skierowany jest do wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także mieszkańców miasta zainteresowanych aktywnością III Sektora w Łodzi.


Jak korzystać z portalu?

Jako przedstawiciel ngo możesz:

- dodawać informacje o Twojej organizacji pozarządowej oraz realizowanych inicjatywach zamieszczając je na mapie aktywności,

- korzystać z elektronicznego generatora wniosków przy składaniu wniosków o dofinansowanie z budżetu Miasta.

- umieszczać informacje o działalności organizacji w dziale aktualności. By dodać wiadomość prześlij ją bezpośrednio na adres mailowy kontakt.aktywni@uml.lodz.pl . Zanim to zrobisz sprawdź czy informacja spełnia zasady publikowania na portalu. (zobacz)

Zachęcamy przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych do korzystania z portalu, a także zarejestrowania swojej organizacji i utworzenia konta Administratora OP.

 

Gdzie uzyskać więcej informacji?

Zapraszamy do kontaktu:

- telefonicznie pod numerem tel.: (42) 272-63-74;
- mailowo: l.szaler@uml.lodz.pl
- osobiście: ul. Piotrkowska 153, II piętro, pok. 208, czynne: pon., śr., czw., pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. w godz. 9:00-17:00